Skip to main content

Publikācijas

Kā organisms absorbē kolagēna peptīdus?

Kā organisms absorbē kolagēna peptīdus?

Pašlaik gan veselības, gan skaistumkopšanas tirgos virmo visu veidu kolagēnu saturoši produkti. Ņemot vērā visus dažādos pozitīvos efektus, ko kolagēns var radīt jūsu ķermenim un labsajūtai, tam ir nozīme. Tomēr visveiksmīgākie ir tie produkti, kas satur specifiskus kolagēna peptīdus. Kāpēc? Jo, lai organisms labāk varētu efektīvāk izmantot kolagēnu, tā olbaltumvielām ir jābūt hidrolizētām īsās, bioaktīvās aminoskābju ķēdēs. Bet jūs, iespējams varētu jautāt, vai specifiskie kolagēna peptīdi ir labāki par parasto kolagēnu? Izskatīsim padziļināti ļoti sarežģīta procesa būtību.

Mūsdienās mēs zinām, ka kolagēna peptīdi sastāv no aminoskābju ķēdes – ar garām olbaltumvielu ķēdēm, kas fermentatīvā procesā gaitā efektīvi tiek sagrieztas mazākos un īsākos posmos jeb daļās. Tas nozīmē, ka tie ir ne tikai viegli sagremojami, bet arī efektīvāki nekā parastais kolagēns un citi proteīni.

Tas jo īpaši attiecas uz GELITA Bioaktīvajiem Kolagēna Peptīdiem® (GELITA’s Bioactive Collagen Peptides®), kas sastāv no ļoti specifiskiem polipeptīdiem. Tie daļēji var “izdzīvot” gremošanas procesā, kas nozīmē, ka viņi iziet cauri zarnu barjerai un paliek neskarti. Tādējādi tie galu galā var darboties ķermeņa mērķa audos.

Interesanti, ka zinātne ir atklājusi, ka atkarībā no ķēdes garuma kolagēna peptīdi ir īpaši efektīvi, lai veicinātu atsevišķus ieguvumus veselībai. Ražošanas procesā, piemēram, ķēdes var precīzi noregulēt, lai iegūtu kolagēna peptīdus, kas tieši vērsti uz skrimšļa augšanu, stingrāku ādu vai stiprākiem kauliem.

Pateicoties unikālai peptīdu ķēdes struktūrai ar atvieglotu absorbciju, Bioaktīvie Kolagēna Peptīdi® tiek nodalīti no plašākas citu polipeptīdu klases. Viens no iemesliem ir tas, ka Bioaktīvajiem Kolagēna Peptīdiem® ir augsta prolīna un glicīna koncentrācija ¬— aminoskābes, kas veido spēcīgas peptīdu saites, kas ir izturīgākas pret gremošanas enzīmu degradāciju. Turklāt Bioaktīvie Kolagēna Peptīdi® atbalsta raksturīgo reto kolagēna struktūru ar vienu spirāli, kas ir garāka un plānāka nekā parastā alfa spirāle, kas visbiežāk sastopama citos olbaltumvielu avotos. Īsāk sakot, tas uzlabo Bioaktīvo Kolagēna Peptīdu® stabilitāti un atvieglo to absorbciju zarnās.

Aptuveni desmit procenti Bioaktīvo kolagēna peptīdu® gremošanas laikā paliek neskarti. Tas ir iespaidīgs skaitlis, kas veicina efektīvu biopieejamību, kad tie nonāk asinīs un tieši stimulē saistaudu šūnu metabolismu. Bet kas notiek ar pārējiem peptīdiem? Nu, tie tiek efektīvi sadalīti aminoskābēs, kuras organisms pēc tam izmanto kā svarīgus elementus jauniem saistaudiem un citiem mērķiem.

Tādējādi neskartie Bioaktīvie Kolagēna Peptīdi® stimulē mērķa šūnas sintezēt jeb ražot jaunu kolagēnu, savukārt sagremotās daļas piegādā nepieciešamos sintēzei materiālus. Tas nozīmē, ka tiek izmantotas praktiski visas peptīdu uzturvielas.

Joprojām tiek pētīts, kā tieši šie kolagēna peptīdi iziet cauri zarnu sienām; bet bioaktīvo kolagēna peptīdu® šaurās formas rezultātā paracelulārais transports šķiet vēlamais ceļš. Interesanti, ka fiziskās aktivitātes, šķiet, palielina zarnu caurlaidību, tāpēc būtu prātīgi lietot Bioaktīvos Kolagēna Peptīdus® pirms treniņa un tā laikā. Kolagēna peptīdi ir izņēmums no olbaltumvielu metabolisma standartiem. Tas, kā organisms tos sagremo, absorbē un izmanto, ir salīdzinoši jauna zinātnes joma un joma, kas pastiprināti interesē speciālistus. Notiek daudz zinātnisku pētījumu, taču daudzi ārsti un veselības eksperti, un pat daži zinātnieki, joprojām nav informēti par jaunākajiem atklājumiem. Neskatoties uz to, zināšanas šajā jomā pēdējos gados ir strauji augušas, tāpēc informācija, kas iegūta pirms pieciem līdz desmit gadiem, dažreiz vairs nav aktuāla. Tāpēc ir svarīgi neņemt vērā novecojušos uzskatus un sekot jaunākajiem notikumiem kolagēna peptīdu izpētē.

Oriģināls raksts: How are collagen peptides absorbed in the body? | gelita.com


Jūsu iepirkumu grozs


100% droša norēķināšanās

BankLink / MasterCard / Visa

Vācijas kvalitāte

Rāžotajs Gelita gmbh

Pērc no ražotaja

bez starpniekiem

Bezmaksas piegāde

Pasūtījumiem virs 100 €

Kontakti & informācija

Kontaktforma    This site is protected by reCAPTCHA
    and the Google Privacy Policy & Terms of Service apply.